• Gazete Manşetleri

logo

reklam
25 Ekim 2018

HDP Malatya’da seçimlere hazırlık toplantısı gerçekleştirdi.

HDP’nin Malatya’da yaptığı yerel seçimlere ve yapacakları kongreye hazırlık toplantısında konuşan HDP PM Üyesi İzzet Karadağ, Yerel seçimlerde öncelikle kayyumların atandığı tüm belediyeleri geri alacaklarını ve bunun yanında ise mevcut belediye sayılarını çoğaltmak gibi hedefleri olduğunu belirterek tüm parti çalışanlarının buna uygun bir çalışma izlemesi gerektiğini belirtti.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya İl Örgütü Yerel seçimler ve yapacakları kongre çalışmalarına ilişkin hazırlık toplantısı gerçekleştirdi. HDP İl Binasında bulunan konferans salonunda yapılan toplantıya İl ve ilçe yöneticileri ile Parti Meclis Üyesi İzzet Karadağ ve çok sayıda kişi katıldı. Toplantıda konuşan HDP PM Üyesi İzzet Karadağ, yerel seçimlerin yaklaştığını ve bu seçimlere güçlü bir şekilde hazırlanılması gerektiğini söyledi.

‘AKP-MHP İTTFAKI VERECEĞİ BİR ŞEY YOK’

Demokrasi ve toplumu yönetme anlayışının sonuçları üzerinden değil toplumun temel ihtiyaçlarını karşılama potansiyeli üzerinden baktıklarını ve bu anlamda AKP-MHP İttifakının Türkiye halklarına sunduğu ve geldiği nokta esasen ülkenin ihtiyacı olmadığı ve toplumun ihtiyaçlarına cevap veremeyeceğini dile getiren Karadağ, “Gelinen aşamada asla Türkiye’nin temel sorunlarını çözecek potansiyele sahip olmadığın her zaman söyledik ve bu sonuçta AKP ve MHP arasında yaşanan çelişkilerde dikkate alındığı zaman yaşanan ekonomik kriz, ati demokratik uygulamalar göz önünde alındığında bu süreç bir kez daha bizi haklı çıkarmıştır” dedi.

‘TÜM BELEDİYELERİMİZİ GERİ ALACAĞIZ’

Zorlu bir süreçte yerel seçimlere hazırlandıklarını dile getiren Karadağ, “İlk etapta HDP ve HDP bileşeni partilerin temel yaklaşımı toplumun temel ihtiyacı olan barış, demokrasi, özgürlük, insanca yaşam taleplerini esas almalıdır. Böylesi bir dönemde HDP’nin yürüttüğü politikanın tüm engelleme ve baskılara rağmen toplumda ciddi anlamda karşılığı olan güçlü bir siyasal harekettir. Bu anlamda yerel seçimlerde HDP’nin oynayacağı rol çok önemlidir. Bizim hazırlıklarımız bu düzeydedir” diye konuştu. Yerel seçimlere hazırlanırken hedeflerinin büyük olduğunu ifade eden Karadağ, öncelikle kayyumların atandığı tüm belediyeleri geri alacaklarını ve bunun yanında ise mevcut belediye sayılarını çoğaltmak gibi hedefleri olduğunu dile getiren Karadağ, tüm parti çalışanlarının buna uygun bir çalışma izlemesi gerektiğini belirtti.

Karadağ’ın konuşmasının ardından toplantı karşılıklı tartışmaların ardından son buldu.

 

Share
1136 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ