• Gazete Manşetleri

logo

reklam
25 Mayıs 2015

Zorunlu Din Dersleri Eyleminde 29. Hafta

psakd-29.hafta-05-25-2015-01Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya şubesi tarafından sürdürülen eğitimde zorunlu dinlerinin kaldırılması talepli eylemlerin 29’uncusu gerçekleştirildi.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği üyeleri saat 13:00’da Emeksiz Kavşağı’nda buluşarak eğitimde zorunlu din derslerinin kaldırılması için 29. kez eylem yaptılar. Malatya PSAKD adına basın açıklamasını okuyan Müslüm Öztürkoğlu 12 Eylül cuntacılarının yaratmak istediği tek tip topluma ulaşmak için din dersleri bir araç olarak kullanıldığını ifade ederek “Din Kültürü Ve Ahlak Bilgisi dersleri, sadece İslam’ın Sünni mezhebini din olarak görmekte ve bu ülkede yaşayan Alevileri, farklı mezhepleri, çocuğunun din kültürü almasını istemeyen aileleri yok sayarak bu dersi alması için zorlamaktadır” dedi.

Pir Sultan Abdal Kültür Dernekleri olarak 12 Eylül anayasasının ve devamında AKP İktidarının dayatmacı, baskıcı, eşit olmayan ve özgürlükleri kısıtlayan yapısına sesiz kalmayacaklarını belirten Müslüm Öztürkoğlu, “devletin siyasal, hukuksal, toplumsal düzeninin dinden soyutlanmasını, altına imza atılan uluslararası sözleşmelere uyulmasını, yüksek yargı ve AİHM kararlarının uygulanmasını ve zorunlu din derslerinin kaldırılmasını talep ediyor, bu taleplerimizin takipçisi olacağımızı buradan kamuoyuna bir kez daha bildiriyoruz” şeklinde konuştu.

29 Haftadan buyana gerçekleştirdikleri eylemlerini 31 Mayıs’da saat 12:00’da Kuyuönü Mezarlığından başlayacak bir yürüyüşle son kez yapacaklarını sözleyen Müslüm Öztürkoğlu, gerçekleştirecekleri yürüyüşe katılım çağrısı yaptı.

Etiketler: »
Share
1067 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ