• Gazete Manşetleri

logo

reklam

Tutuklu Üniversite Öğrencisine Tecavüz Girişimi

aysenur-aslan-tecavuz-girisimiMalatya E Tipi Kapalı Cezaevi’nde Ayşenur Aslan isimli siyasi tutuklu İnönü Üniversitesi öğrencisi, hastaneye götürülmek için bindirildiği ring aracında bir askerin cinsel saldırı girişimine maruz kaldı.

DİHA’nın geçtiği habere göre, Aslan’la aynı koğuşta kalan ve birkaç gün önce tahliye olan arkadaşlarının anlattıklarına göre, 22 Ağustos Pazartesi günü hastaneye götürülmek için ring aracına bindirilen Aslan, aracın hareket etmesinin ardından konulduğu hücrenin kapısı bir asker tarafından zorlamaya başladı. Kapıyı açmayı başaramayan asker, Ring aracında bulunan diğer askerlerden odanın anahtarını istedi. Askerlerin hareket esnasında tutuklunun bulunduğu odanın kapısını açamayacaklarını belirtmesi üzerine, söz konusu asker Aslan’ın bulunduğu odanın kapısını tekmeleyerek “Ben buna tecavüz edeceğim” diye bağırdı. Uzun süre kapıyı zorlayan asker, araçta bulunan diğer askerlerce engellenirken, hücrede bulunan Aslan ise sinir krizi geçirdi.

Aslan’ın geldiği hastanede komutana ve doktora uğradığı saldırıyı anlatması üzerine “Bizim askerimiz öyle bir şey yapmaz” cevabını aldığı iddia edildi. Aslan’ın koğuşa döndükten sonra da kriz geçirmeye devam ettiğini anlatan arkadaşları, gardiyanların kendilerine “Arkadaşınızın psikolojisi bozuk herhalde o yüzden bu halde” dediğini aktardı.

Etiketler: » »
Share
5286 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ