• Gazete Manşetleri

logo

reklam
28 Haziran 2018

“TEMİZ SUYUMUZ KİRLENİYOR”

Konak Mahallesinde bahçesi bulunan Mehmet Nuri Yeşilkaya, bahçelerinin arasından geçen ve Hasan Çay diye tabir edilen akarsuya kanalizasyon sularının karışmasına tepki gösterdi.
Konak mahallesi büyük dere Kel

 

emendi mevkiinde bahçesi bulunan Mehmet Nuri Yeşilkaya, bahçelerinin içerisinden geçen temiz suya kanalizasyon sularının karıştığını söyleyerek, akan bu sudan vatandaşlarımız yararlanıyor dedi. Yeşilkaya, yetkililerden, bu suyun biran önce kanalizasyon giderlerine bağlanmasını talep etti.
Yeşilkaya, taleplerini şu şekilde dile getirdi;“Burada akan ve büyük dere dediğimiz yer haddinde fazla kirleniyor. Konak mahallesinden gelen ve bu temiz suya kirleten su için yetkililer biran önce önlem almalıdır. Bu suyu kullanan vatandaşlarımız bu su ile arabasını, kadınlarımız yünlerini yıkıyor. Birde malumunuz yaz aylarındayız burada bu pis sulardan dolayı da aşırı sinek oluyor. Biz mahalle sakinleri olarak, dereye karışan suyun kanalizasyona bağlanmasını istiyoruz. Zaten durduğum bu noktanın ilerisinde kanalizasyon giderleri var. Acilen akan bu kirli suların o kanalizasyon giderlerine bağlanmasını talep ediyoruz.

 

Share
885 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ