• Gazete Manşetleri

logo

reklam
03 Mayıs 2018

Saadet Partisi Malatya il Teşkilatı Halkların Demokratik Partisini ziyaret etti.

24 Haziran seçimleri yaklaşırken partiler arası ittifak arayışı ve görüşmeler devam ediyor.Genel merkez düzeyinde ziyaretlerin yanısıra yerel düzeyde de parti teşkilatları birbirlerini ziyaret ediyor.

Bu kapsamda Saadet Partisi Malatya il Teşkilatı Halkların Demokratik Partisini ziyaret etti.

Saadet Partisi Heyetinde Malatya il Yönetim Kurulu üyeleri Cemal TOKDEMİR, Aziz HUMANTAŞ ve Hamza ADAK yer alırken, HDP partisi adına heyeti ileşbaşkan vekilleri Zeynep DOĞAN ,Mustafa Hakkı AKSU ve parti yöneticileri karşıladı. HDP İL eşbaşkanları Perihan ASLIYÜCE ve Aydın ÜSTÜN 13 şubat ta gerçekleştirilen operasyon kapsamında KCK üyeleri suçlamasıyla tutuklanmıştı.

Görüşmede ilk olarak Saadet Heyeti adına Cemal TOKDEMİR ziyaretin amacı ve erken seçim üzerine açıklamalarda bulundu. TOKDEMİR açıklamasında şu ifadeler yer verdi;”Türkiyemizde gelinen nokta şunu gösteriyor mevcut sistem herbirimizi biryerlere savurmuş. Bunda bizim de zaman zaman katkılarımız olmuştur.Bunu aşmaya katkı sunma adına sizi ziyaret etmek istedik.

Birbirimizin sorunlarını kendimiz çözmemiz gerekiyor.Bu da ancak birbirimizle konuşarak gerçekleşir.

Cumhurbaşkanı adayıyla ilgili bizim imza toplama çalışmalarımız var Bu noktada gerçi sizin cumhurbaşkanı adayınız var ama desteğinizi istiyoruz.

Sıkıntılı bir süreçten geçiyoruz mevcut sistemde kendimizimi ifade edebilmenin yollarını arıyoruz. Parlementer sistem içerisinde yer almaya çalışıyoruz” dedi.

Ardından HDP heyeti adına  İl eşbaşkan vekili Mustafa HAKKI AKSU konuştu baskın seçim sürecini değerlendiren AKSU ” Biz de zaten oluşturduğumuz komisyonların çalışmaları doğrultusunda Saadet partisini ziyaret etmeyi düşünüyorduk.Aslında içinde olduğumuz bu baskın seçim süreci pek de süpriz olmadı gittikçe ülkeyi yönetemez hale gelen AKP iktidarının seçimleri erkene alacağını tahmin edebiliyorduk. Partimiz önceki seçimlerde olduğu gibi bu seçimde de hazırlıklıdır. Bizler bu sisteme karşı Saadet partisiyle de belli noktalarda ortaklaşabileceğimizi düşünüyoruz .Özellikle seçim güvenliğinin sağlanması ve tek adam rejimine karşı HAYIR cephesini güçlendirme temelinde ortaklaşabilmeliyiz ” dedi.

HDP İl binasında gerçekleşengörüşme basına kapalı şekilde devam etti. Yaklaşık iki saat süren görüşmede Saadet PARTİSİN cumhurbaşkanı adayları için topladığı imza çalışmaları için destek istediği öğrenildi

 

 

Share
656 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ