• Gazete Manşetleri

logo

reklam

PANELE DAVET

 

 Pir sultan Abdal kültür Derneği Ören şubesi tarafından bir panel etkinliği düzenleniyor.

“Şeyh Bedreddin’in ölümünün 600. Yıl dönümünde Alevilerin Mücadeleci Kimliği” başlığı altında 3 Eylül Pazar günü düzenlenecek Panele konuşmacı olarak, Felsefeci Yazar Mehmet Akkaya, Gazeteci M.Duran Özkan ve Alevi Dedesi Erdoğan Ünverdi, katılacak.

Ören Cemevi’nde düzenlenecek olan panelle ilgili bir açıklama yapan PSAKD Ören Şube Başkanı Mazlum Köse etkinlikle ilgili şunları söyledi. “Şeyh Bedreddin’in ölümünün 600. Yılı münasebetiyle böyle bir etkinlik gerçekleştiriyoruz, etkinliğimize çok değerli, kendi alanında yetkin konuşmacıları davet ettik, sağ olsunlar bizi kırmayarak katılım sağlıyorlar. Felsefeci Yazar Mehmet Akkaya Felsefeci kimliği ile bu güne kadar 8 kitap yazmış, kitapları ciddi okuyucu kitlesine ulaşmış ülkenin önde gelen Felsefecilerinden birisidir, davetimizi kırmayarak İstanbul’dan kalkıp Malatya’nın bir mahallesindeki panele katılması önemlidir, kıymetlidir, bundan dolayı kendisine özellikle teşekkür ediyoruz.

Biz PSAKD’nin Ören şubesi olarak bu tür etkinliği kent merkezinin dışına taşıyıp kendi mahallemiz ve çevre mahallelerin halkı ile buluşturduğumuz için bu etkinliği çok kıymetli buluyoruz. Bu bakımdan panelimize yöre halkının ilgi göstereceğini umuyoruz. Bu haberden önce duymamış olan yurttaşlarımızı da bu haber aracılığı ile davet ediyoruz.

Panelimizde konuşmacıların dışında Doğan Öcal Dede ve yöremizin önemli müzisyenlerinden biri olan Doğan Koşal’da deyişleri ile etkinliğimize  değer katacaklar.

3 Eylül Pazar günü Ören Cemevi’ndeki etkinliğimiz saat 15.00’te başlayacaktır. Bu vesile ile tüm dostlarımızı bir kere daha etkinliğimize davet etmiş oluyoruz.” Şeklinde konuştu.

Etiketler:
Share
495 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ