• Gazete Manşetleri

logo

reklam
15 Mayıs 2018

ÖDP VE HAZİRAN HAREKETİNDEN FİLİSTİN HALKINA DESTEK

Malatya Özgürlük ve Dayanışma Partisi ve Birleşik Haziran Hareketi tarafından İsrail askerleri tarafından katledilen Filistinli vatandaşları anmak ve Filistin halkına destek olmak amacı ile açıklama gerçekleştirildi.
Malatya Kız meslek lisesi önünde parti ve Haziran üyeleri ile açıklama gerçekleştiren ÖDP Malatya il Başkanı Ali Ekber Baytemur; “İsrail işgal ettiği topraklarda Filistin halkına kan kusturmaya devam ediyor. ABD ile el elen veren işgalci devlet, haksızlığa başkaldıran ve bağımsızlık savaşı veren Filistinlilerin üzerine ölüm yağdırıyor.
ABD Başkanı Trump’ın fitilini ateşlediği Kudüs provokasyonu, bugün işgalci İsrail devleti tarafından gerçekleştirilen bir katliama dönüştü. Washington’ın Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak kabul etmesi ve büyükelçiliğini kente taşımasına tepki gösteren onlarca Filistinli, İsrail askerleri tarafından vahşice öldürüldü. Sözde Ortadoğu’nun mazlum halklarının yanında olduğunu söyleyen siyasal İslamcılar ise sessiz. Kimi olan biteni sinsi bir memnuniyet duygusuyla izlerken, kimisi de İngiltere ziyaretini büyükelçiliğin taşınacağı güne denk getirdiğinden ABD ve İsrail’e Britanya Krallığı’ndan tepki gösteriyor! Laf çok ama ortada hiçbir somut adım yok! İsrail ile yapılan i ki l i anlaşmalardan çekilmek yok! Kadim toprakları kan gölüne çeviren emperyalistlerle kurulan strateji k ortaklığı bozmak yok! Siyasa l İslamcı lar tarih boyunca olduğu gibi bugün de Filistinli direnişçileri yüzüstü bırakmaktan vazgeçmiyor. Bundan 70 yıl önce, İsrail’i işgal’i sonrası Filistinlilerin zorunlu göçünün başladığı Nakba Günü’nün yıldönümünde ABD ve İsrail iş birliğiyle gerçekleştirilen bu katliamı lanetliyoruz! “Katil İsrail, Filistin’den defol” sloganını bir kez daha en gür şekilde haykırıyoruz! İşgale ve adaletsizliğe karşı 70 onurlu bir direniş gösteren Filistinlileri n bu destansı direnişini sahipleniyoruz!
Başta Fil isti n halkı olmak üzere, emperyalist barbarlığa direnen tüm Ortadoğu halklarının yanındayız. Bu topraklarda barışın, demokrasinin, eşit ve adil bir yaşamın emperyalizme ve yerli işbirlikçilerine karşı verilen bağımsızlık mücadelesi üzerinde yükseleceğine tüm varlığımızla inanıyoruz. Emperyalistler yenilecek! Zafer direnen Fi l isti n’ in olacak!” şeklinde konuştu.

 

Share
507 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ