• Gazete Manşetleri

logo

reklam
04 Şubat 2018

ÖDP Malatya İl örgütü kongre gerçekleştirdi:Pusulamız Haziran!

Özgürlük ve Dayanışma Partisi’nin (ÖDP) “Haramilerin saltanatını yıkalım. Kentimize, emeğimize, yaşamımıza, geleceğimize sahip çıkalım. Bir yol açalım” sloganıyla çağrı yaptığı Malatya  İl Kongresi, Dilan Düğün Salonunda yoğun katılımla başladı.

ÖDP Malatya il örgütü olağan kongre ve konferanslarını gerçekleştirdi.”Birlikte başarabiliriz” sloganıyla organize edilen kongreye,AKP karanlığını karşı birlikte mücadele mesajı damgasını vurdu.Salona asılan ve yaşamını yitiren ÖDP üyeleri öğretmen Bahadır Grammeşin ile Sinan Kayış’ve  hrant dink fotoğraflarının yer aldığı Devrimci Gençler imzalı pankarta,” Sizin zulmünüz biz ‘yeniden’ dediğimiz an biter” sözleri yazıldı.

‘ Pusulamız,Hrant Dink,Mahir Çayan,Deniz Gezmiş,İbrahim Kaypakkaya’dır’

Malatya’daki konferansta konuşan ÖDP yeşilyurt il başkanı Ali osman izci,”ÖDP’nin pusulası Haziran’dır.Tüm halkımızı Haziranlaşmaya ve 21.yüzyılda devrim-sosyalizm çağrısını daha çok yükseltmeye davet ediyoruz” diye konuştu.

“Ermeni katliamının 90.yıl dönümünün yaklaştığı bu günlerde özellikle Malatyalı Değerli Gazeteci arkadaşımız Hrant Dink’i de özlem ve saygıyla anarak başlamak istiyorum” diyerek konuşmaya başlayan ÖDP eski başkan seda uçar,son süreçte yaşanan gazetecilere yönelik  tutuklamaları da hatırlatarak,”Biz aydınlar,gazeteciler,sosyalistler ve devrimciler yaşanılan bu buhranlı süreçten kazanarak çıkacağız.Bizler çok değerli gazeteci arkadaşımız Hrant Dink ve devrimci gençlerimiz Mahir Çayan,Deniz Gezmiş, İbrahim Kaypaykaya gibi özgürlüğe inanmış şahsiyetlerimizden güç alarak, inandığımız mücadelemizi yılmadan devam ettireceğiz” diye konuştu.Uçar,son olarak 21.yüzyılda devrim-sosyalizm kazanacaktır.” diyerek mücadeleyi büyütme çağrısı yaptı ve bugünkü yapdığımız kongre bizi yannız bırakmayan HDP,İHD.BTS,EMEP EĞİTİMSEN,ADD,ve çok sayıda siviltoplum kuruluşlarına bizleri yannız bırakmayıp geldiklerinden dolayı çok teşekür etti.

’21.yüzyılın kazananı “Devrim-sosyalizm” olacaktır’

Malatya’da ÖDP’nin il Kongresi’nde konuşan MYK üyesi prof. Dr Hayri kozanoğlu,”AKP’nin sınır tanımayan kapitalist düzenine karşı bizler köylü,işçi,emekçi,genç ve devrimciler,inadına barış ve direniş demeye devam edeceğiz” dedi.ÖDP’nin bu gereklilikler doğrultusunda kendisini yenilediğini ve kendisini Haziran’ın ihtiyaçlarına uygun bir hale getirmenin çabasında olduğunu kaydeden kozanoğlu konuşmasından sonra yeni seçilen Aliekber baytemur konuşma sözü alarak şusözlere yerverdi,  Ya yıkar ve yeniden kurarız, ya da yok oluruz.Bizim,ÖDP’nin bu yoldaki pusulası Hazirandır.Tüm halkımızı bu cendereden kurtulması için Haziranlaşmaya ve 21. yüzyılda devrim-sosyalizm çağrısını daha çok yükseltmeye davet ediyoruz” sözleriyle konuşmasını tamamladı .

Share
1742 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ