• Gazete Manşetleri

logo

reklam
21 Mart 2018

Malatya’da Newroz kutlaması

Kemal Kurkut’un unutulmadığı Malatya Newrozu’nda, Kemal’in duyarlı ve direngen gençler sayesinde Newroz alanında olmaya devam edeceği belirtildi.
Malatya’da Newroz kutlaması için sabah saatlerinde Emeksiz Alt Kavşağı’nda bir araya gelen işçi ve memur sendikaları ile siyasi parti ve dernekler, “Direne direne kazanacağız”  sloganlarıyla 1 Mayıs Meydanı’na yürüdü.
Savaşa karşı barış mesajlarının verildiği kutlamada, tertip komitesinde yer alan siyasi parti ve kurumlar temsilcileri halkı selamladı. HDP İl Eşbaşkanı Mustafa Aksu’nun konuşmasıyla başlanan kutlama, Newroz ateşinin yakılması ardından konser ve halaylarla devam etti.
‘Kemal Kurkut Newroz alanında olmaya devam edecek’
Ardından konuşan HDP PM üyesi Selma Metin, geçtiğimiz yıl Diyarbakır Newrozu’nda polis tarafından öldürülen Kemal Kurkut’u andı. Selma, konuşmasında şöyle dedi: “Kemal, Malatya’da filizlenmiş, büyümüş ve tüm baskılara rağmen başını önüne eğmeden direnmiş bir gencimizdir. Bu sebeple bugün Malatya’da gerçekleşen bu Newroz etkinliğimizde bizleri yalnız bırakmayan tüm gençlerimizi selamlıyorum. Kemal’i unutmayacağız. Kemal siz duyarlı ve direngen gençlik sayesinde Newroz alanında olmaya devam edecektir.”

Sonrasında tek tek konuşan siyasi parti ve kurum temsilcileri, AKP iktidarının emekçilere dayattığı antidemokratik uygulamaların son bulması için mücadeleyi yükseltme çağrıları yaptı. Miting, Taylan Yıldız müzik grubunun seslendirdiği şarkılar eşliğinde çekilen halaylarla son buldu.

 

Share
1499 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ