• Gazete Manşetleri

logo

reklam
14 Haziran 2018

Malatya’da HDP’lilere saldırı: 7 yaralı

Malatya’nın Hekimhan ilçesinde polis nezaretinde çalışma yürüten HDP’lilere demir sopalarla saldırıldı. Irkçı sloganlar atan grup, 7 HDP’liyi yaraladı.

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya İl Yönetimi ve milletvekili adaylarının da aralarında bulunduğu yaklaşık 20- 25 kişilik grup, seçim çalışmaları kapsamında geldikleri Hekimhan ilçesinde ırkçı sloganlar atan bir grubun, demir sopalı saldırısına uğradı. İlçeye gelen HDP’liler bildiri dağıtırken, yanlarına gelen 100-150 kişi, Hekimhan’da HDP çalışması yürütemeyeceklerini söyledi. HDP’liler çalışmalarını sürdürünce önceden organize oldukları öğrenilen kalabalık bir grup partililere demir sopalarla saldırdı. 7 HDP’linin yaralandığı saldırı esnasında olay yerine gelen polis, HDP’lilere müdahale ederek olay yerinden uzaklaştırmak istedi.

Polisin müdahale etmediği grup, bir süre daha bekledikten sonra dağıldı. Yaralı HDP’liler ise ilçe devlet hastanesinde tedavi görüyor.1 çisıra adayı memet tuncelin oğlu baran tuncel ,ise malatya araştırma hastanesine sevkedildi.

Share
12366 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Malatya’da HDP’lilere saldırı: 7 yaralı” için 2 Yorum

  1. XD : diyor ki:

    İyi olmuş yapanın ellerine sağlık.

  2. Yusuf : diyor ki:

    Ne yaparsanız yapın, nasıl saldırırsanız saldırın, bu seçimde saltanat yıkılacaktır.