• Gazete Manşetleri

logo

reklam

Malatya PSAKD: Bizler Hiç Diz Çökmedik

pir-sultan-abdal-dernegi-675-nolu-khk

29 Ekim’de çıkarılan KHK kapsamında Malatya’da ihraç edilen kamu emekçileri ile ilgili olarak Pir Sultan Abdal Kültür Derneği adına şube başkanı Mehmet Topal bir basın açıklaması yaparak ihraçların hedefinde AKP gericiliğine karşı mücadele yürüten muhalif kesimlerin olduğunu söyledi.

İhraç edilen kamu emekçilerinin arasında iki yönetici ve yaklaşık on tane üyelerinin bulunduğunu ifade eden Mehmet Topal, ihraçların hiçbir hukuki temele dayanmadığını ifade etti.

“Ortada ne bir suçlama ne bir savunma ne de ihracı gerektirecek somut bir delil var” diyen Mehmet Topal açıklamasını şöyle sürdürdü;

AKP hükümetinin,  OHAL’in arkasına sığınarak yaptığı hukuksuz, haksız ihraçların darbeci zihniyetin yapacaklarından hiçbir farkı yoktur. Hukuk askıya alınmayıp toprağa gömülmüştür.

Muhalif kimliklerinden dolayı ihraç edilen üye ve yöneticilerimizin derhal görevlerine iade edilmelerini istiyoruz. bu süreçte hukuksal ve demokratik her türlü mücadeleyi sürdüreceğiz. Yönetici ve üyelerimiz yalnız değildir.”

Etiketler: » » »
Share
3792 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ