• Gazete Manşetleri

logo

reklam

malatya lı motaş dan çile çekiyor

Hava sıcaklıkları Malatya’yı adeta kavururken, MOTAŞ’a bağlı bazı otobüslerde klimaların çalışmaması seyahat esnasında içeride sıcaklığı iki katına çıkartıyor.
Kavurucu yaz sıcaklıkları Malatya’yı kavururken, toplu taşıma araçlarında sıcaklık iyice çileye dönüşüyor. MOTAŞ’a bağlı bazı otobüslerde klimaların çalışmaması, otobüsün içerisinde seyahat eden kişilerin daha fazla sıcağa maruz kalmasına neden olmakta. Otobüsün camlarının açık olması çözüm gibi görülse de, içeriye çarpan hava dışarının sıcak olması nedeni ile sıcak hava sirkülasyonuna neden oluyor, buda otobüs içerisinde vatandaşın daha çok sıcağa maruz kamasına neden oluyor. Birde dolu giden otobüsleri düşünecek olursak, sıcaklık daha da artmakta. Oysaki geçtiğimiz günlerde MOTAŞ tarafından yapılan yazılı açıklamada, gerek şirket, gerekse özel halk otobüslerinde sürekli olarak klima denetimi yapıldığı gündeme yansıtılmıştı. Acaba bu denetimler sürekli olarak mı yapılıyor, yoksa bir günlük mü. Yapılıyorsa neden araçların kliması çalıştırılmıyor? Sorularını akıllara getiriyor.
MOTAŞ tarafından 25.07.2017 tarihinde konu ile ilgili yapılan yazılı açıklamanın kısa bir bölümü şöyle; “Şirketimiz özel halk otobüslerinde klima kontrolü yaptı Sıcaklıkların mevsim normallerinin üzerinde seyrettiği şu günlerde daha rahat bir seyahat yaptırabilmek amacıyla, gerek şirketimize ait olan araçlarda gerekse özel halk otobüslerindeki kontrolleri sıklaştırdık”

Etiketler:
Share
709 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ