• Gazete Manşetleri

logo

reklam
23 Mart 2018

Korkmuyoruz, Yılmıyoruz, Boyun Eğmiyoruz

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği malatya Şubesi, derneğin Erzincan şubesi yönetici ve üyelerinin gözaltına alınmasını, genel merkez yöneticilerinin evinde arama yapılmasını bir basın açıklaması yaparak kınadı. Açıklamada, 08.00-24.00 saatleri arasında başlatılan adalet nöbetinin gözaltına alınan arkadaşları serbest bırakılana kadar süreceği belirtildi. 

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği malatya Şubesi, derneğin Erzincan şubesi yönetici ve üyelerinin gözaltına alınmasını bir açıklamayla protesto etti.

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği malatya Şube BaşkanıLatife ulutaş , “Geçtiğimiz Cuma günü (16 Mart) sabah saatlerinde PSAKD Erzincan şube yöneticileri, üyeleri ve genel merkez yöneticilerinin de içinde bulunduğu 16 kişinin gözaltına alındığını Genel Başkan Yardımcıları Erol Yeter’in evinin basıldığını ve elektronik eşyalarına el konulduğunu söyledi. Ulutaş açıklamaya şöyle devam etti:

“Aynı anda İstanbul’da da PSAKD GYK üyelerinin evlerine gidilerek aramalar yapıldı. Yaşanan bu duruma dair Erzincan’a ifade vermeye giderken Genel Başkan Yardımcımız Erol Yeter Düzce’de otobüsten indirilerek gözaltına alınmıştır. PSAKD genel merkezimizin ve inancımızın ilkeleri doğrultusunda mücadelemizi sürdüren bizlere yakın zamanda sayısız saldırılar olmuş, evlerimiz işaretlenmiş, Ege bölgesinde şube başkanlarımız ve genel merkez yöneticilerimiz hakkında soruşturmalar açılmıştır.”

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Malatya Şube Başkanı Latife ulutaş, kendilerini sosyal medya hesaplarından hedef gösterenlere, inançlarına, ibadethanelerine saldıranlara baskılara boyun eğmeyeceklerini belirterek şunları kaydetti:

“İçinde bulunduğumuz bu karanlık günlerde ülkemizi yönetenler kendileri gibi düşünmeyen kim var ise bir şekilde baskı altına almayı amaçlamış ve farklı ses çıkartan kim var ise gözaltı, tutuklama ile boyun eğdirmeye çalışıyorlar. OHAL ve KHK zulmü ile demir yumrukla ülkemizi yönetmeye çalışanlara karşı inancımızın mücadelesini sokakta, alanlarda, cemevlerimizde, mahallelerimizde yürüttük ve yürütmeye de devam edeceğiz. Biliyoruz ki laik, demokratik, özgür bir yaşama inancımızın mücadelesini yürüttüğümüz için bugün bu saldırılarla karşı karşıyız.”

PSAKD’Yİ SAHİPLENME ÇAĞRISI

Tüm demokratik kamuoyunu Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’ni, üyelerini ve yöneticilerini sahiplenmeye çağıran Ulutaş, “Gün inancımıza kurumumuza sahip çıkma günüdür. Gözaltılar serbest bırakılana kadar Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Genel Merkezi, tüm şubeleri, yöneticileri ve üyeleri ile inancını, kurumunu, yaşam alanlarını savunacaktır” ifadelerini kullandı.

Öte yandan Ulutaş, Gözaltılar serbest bırakılana kadar Pir Sultan Abdal Kültür Derneği genel merkezi, tüm şubeleri, yöneticileri ve üyeleri ile inancını, kurumunu yaşam alanlarını savunacaktır.
Gözaltılar Serbest bırakılsın!
Korkmuyoruz, Yılmıyoruz, Boyun Eğmiyoruz dedi.Ayrıca bu zor zamanda yanımızda olup ve eylemimize destek veren Eğitimsen şube başkanıTarık kaya,bts şube başkanı Hasan akdemir ve üyelerine  burda teşekürlerimi iletiyorum dedi.

 

Share
1139 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ