• Gazete Manşetleri

logo

reklam
11 Haziran 2018

“KALEYE BİZDE BAYRAĞIMIZI DİKECEĞİZ”

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan erken seçimler sayılı günler kala, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya Milletvekili adayları ve il yönetimi tarafından mahalle ziyaretleri tüm hızıyla devam ediyor.
HDP’liler den Yeşilyurt ilçesine bağlı Banazı, konak mahalleleri ile Akçadağ ilçesine bağlı Büyükçimiş, Ören, Dedeyazı, İkinciler, Mahallelerine ziyaret gerçekleştirildi. Gerçekleştirilen ziyarette, adaylardan bir gurubu Akçadağ ilçesinde bulunan mahalleri ziyaret ederken, diğer bir grup ise Yeşilyurt ilçesinde bulunan mahallelere ziyaret gerçekleştirdiler. Yeşilyurt ilçesinde bulunan Banazı ve Konak Mahalle ziyaretlerine Malatya milletvekili adaylarından Mehmet Tuncel, Yusuf Bozkuş, Kemal Gedik, Fatma Alataş ile HDP Malatya il Eş Başkanı Perihan Yücakaya ile partililer katıldı.
Ziyarette bir değerlendirme yapan HDP Malatya Milletvekili ilk sıra adayı Mehmet Tuncel; “Haftalarıdır yılmadan, usanmadan Malatya’yı karış karış gezdik, gezmeye de devam edeceğiz. Bu kapsamda bildirilerimizi dağıtıyor, Yurttaşlarımız bilinçlendirmeye, bilgilendirmeye çalışıyoruz. Biliyorsunuz bu zamana kadar Malatya AKP’nin kalesi idi. Yıkılmaz sanılan bir kale. Bizler HDP olarak o kaleyi aldık ve 24 Haziran akşamı bu kaleye HDP Bayrağını dikeceğiz. Kimseyi kandırmayalım buradan 6 vekil çıkartmıyoruz ama Malatya’dan bir vekil çıkartacağız. Bunu imkânsız olarak düşünenler olabilir. Ama şunu iyi bilmelidirler ki, HDP imkansızlıkları yıkan partidir. Daha öncede ki açıklamalarımız da da söylemiştik HDP Malatya’da gümbür gümbür geliyor. Önümüze set kurmak isteyenler boşuna uğraşmayın. Bir damla ile başlayan mücadelemiz sel oldu ve sizin kurduğunuz o setleri yıkıp geçecek. Bırakalım onlar ‘durmak yok yola devam’ desinler. Bizde onlara yılmak yok mücadeleye ve iktidarlarını yıkmaya devam diyelim. Az kaldı, söyledikleri yolun soru göründü” ifadelerinde bulundu.

 

Share
539 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ