• Gazete Manşetleri

logo

reklam
10 Haziran 2018

“İSYAN İMAJI VERİLMEK İSTENMEKTE”

Çocuğu cezaevinde olan Fahtettin Tuncel, “siyasi tutsakların isyan yapacağı imajı verilip olaylar çıkartılmak istenmekte” diyerek önlem alınması konusunda taleplerde bulundu.
İHD Malatya şubesinde bir açıklama gerçekleştiren Tuncel, siyasi mahkumlarda isyan konusu tamamen asılsızdır diyerek, bazı açıklamalarda bulundu.
Tuncel yaptığı açıklamada; “Özellikle Cezaevinde b ulunan mahkumlar üzerinde yapılan baskılar, çocuklarımız çok rahatsız ettiği gibi, bizleri de rahatsız etmekte. Daha öncede bu konu ile bir açıklama yapmıştım. Çocuklarımızla yaklaşık 11 aydır telefon görüştürülmesi yaptırılmıyor. Al deyince kesiliyor. Bu yetmemiş gibi en son olarak özellikle Devlet Bahçeli’nin, ‘Cezaevlerinde isyan çıkartılır’ sözü üzerine cezaevi yönetimince, siyasiler üzerinde çeşitli provokasyonlar yaratılmaya çalışılıyor. Geçen hafta Bolu cezaevine gittiğimde, oğlumla görüşmek istediğimde orada ki gelişmeleri bize anlatılar. Orada insanları bir araya getirerek, gürültü yaparak,’bunlar isyana hazırlık yapıyorlar’ diyerek. İnsanlar ve mahkûmlar üzerinde olumsuzluklar yaratmaya çalışıyorlar. Koğuş kapılarını çarpıp gürültü çıkartarak, rahatsız ederek, ‘sanki siyasiler isyan çıkartıyormuş’ havası yaratılmak isteniyor. Oysaki, siyasilerinin böyle bir çabası olmadığı bize iletildi. Bu konuların Kamuoyu ile paylaşılması istendi. Cezaevlerinde olayların çıkartılması istenmekte. Bu anlamda çıkartılmak istenen olaylar için önlemlerin alınması gerekmektedir” dedi.

 

Share
549 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ