• Gazete Manşetleri

logo

reklam

İHRAÇ EDİLENLERDEN OTOBÜS FİRMASINA BOYKOT KARARI


KHK ile görevlerinden İhraç edilen ve Malatya’da İhraç eylemleri ile tanınan Özkan Karataş, Umut Sertaç Özdemir, özel sektörde iş ararken yapılan alaycı tavır nedeninden dolayı, söz konusu olan firmayı kınayarak, firmayı boykot etme kararı aldı.
Kamu Emekçileri Sendikası üyesi olan ve görevlerinden ihraç edilen Karataş, Özdemir, yaptıkları açıklama ile yapılan anlayışın hukuksuz olduğunu ve ellerine ihraç edilenlerin listesi varsa bunun daha da vahim olduğunu dile getirerek şu açıklamalara yer verdi; “Sözlerime nazım hikmetin dizeleri ile başlamak istiyorum, alçaklığın, hainliğin ikiyüzlülüğün, puştluğun, kısacası cümle kokuşmuşluğun at oynattığı bir dönemde yaşamdan zevk alabilmek ancak zayıfların bahtiyarlığıdır. Esas olan sadece yaşamak değil, insana yakışır şekilde ve onurlu yaşamaktır. Teslim olmadan boyun, eğmeden, sürünmeden, el etek öpmeden yaşamaktır.
24. 08.2017 tarihinde Malatya şehirler arası otobüs işletmesine yaptığımız iş başvurusu esnasında firma müdürü ile yaptığımız görüşme esnasında pek de hoş olmayan tavrını gördüğümüz lüzum üzerine gerek Malatya kamuoyu gerekse Türkiye kamuoyu ile paylaşma ihtiyacı doğmuştur. Yapılan sözlü görüşme esnasında el tokalaşmasına bile tenezzül etmeyen firma müdürü ellerinde bir belge olduğunu ve bu belgeye dayanarak kamu görevinden çıkartılmış kişilerin kanun gereği çalışamayacaklarını ve bu kanun maddesine göre bizleri çalıştıramayacağını ifade etmiştir. Kendisine böyle bir yasa veya KHK maddesinin olmadığını, o maddenin devlet kurumları ile alakalı olduğunu belirtmemize rağmen alaycı tavırlar devam etmiştir.
Buradan otobüs işletmesinin bu tavrı geçmişten günümüze kadar olan duruşlarına büyük gölge düşürmüştür. Kendilerine göre yasa icat ederek insanların onurlarını kıracak şekilde tutum takınmaları birilerine yaranma birilerinin gözüne hoş görünme çabasından başka bir şey değildir. birilerinin dediği gibi sosyal ölüler yaratma projesine bu turizm de dahil olmuştur. Yok dedikleri doğru ise ellerinde böle bir genelge varsa durum daha da vahimdir. Ülkemizde yüzbinlerce kişi sorgusuz sualsiz bir gece de ekmeğinden edilmiş mahkeme yolları kapatılmış ve özel teşebbüste bile çalışmaları uydurma belgelerle engellenirken buradan olayın muhataplarına bir kez daha haykırıyoruz. Bizler devrimci demokrat kamu emekçileri olarak hayatımız boyunca onursuz bir iş yapmadık ve yapanın ne yanında olduk ne de çanak tuttuk. Turizm işletmesini insan onuruna ve emeğe saygı duymaya davet ediyoruz.
Malatya kamu emekçileri olarak olayın muhataplarından gerekli adımlar atılana kadar Malatya bu turizm işletmesini boykot kararımızı Malatya ve Türkiye kamuoyu ile paylaşıyoruz.

Etiketler:
Share
6708 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ