• Gazete Manşetleri

logo

reklam

İhraç Edilen Emekçiler: Biz Mağdur Değil Direnenleriz

unnamed15 Temmuz faşist darbe girişimin ardından hükümetin çıkardığı kanun hükmünde karanamelerle kamudan ihraç edilen emekçilere dün yayınlanan 675 nolu KHK ile yenileri eklenmişti.

EMEKÇİLER: BİZ MAĞDUR DEĞİL DİRENENLERİZ

675 Nolu KHK ile Malatya’da kamudan ihraç edilen emekçilerle ilgili olarak bugün Eğitim Sen binasında yapılan basın açıklaması ile emekçler hükümetin tavrına tepki gösterdiler. CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın da katıldığı basın açıklamasında emekçiler hükümete seslenerek “bizler mağdur değil, bu ülkenin ötekileri, muhalifleri ve direnenleriyiz” dediler.

Eğitim Sen binasında düzenlenen basına açıklamasında konuşan Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya, ihraç edilen KESK üyelerinden hiçbirisine herhangi bir soruşturma açılmadığını ifade ederek şöyle konuştu;

“Eğitim Sen e üye 24 arkadaşımız dün akşam çıkan Kanun hükmündeki kararname ile ihraç edildi. Sağlık emekçileri Sendikasına üye 19 arkadaşımız ihraç edildi bugüne kadar Malatya’da KESK’e bağlı sendikalar dan 14 açığa alma 35 ihraç yaşandı bunlarla ilgili herhangi bir soruşturma yapılmadan de arkadaşlarımız ne ile ilgili sorgulandıklarını bilmeden bunlarla ilgili hükümler verildi. Başbakan mağduru edebiyatı yapmayın diyor ya, biz mağdur falan değiliz Bu ülkenin ötekileri bu ülkenin muhalifleri bu ülkenin direnenleriyiz.  Biz sıkı sıkıya birbirimize sarılacağız, dayanışmamızı güçlendirecek mücadelemizi büyüteceğiz ve şunu da söylüyorum yüreğinde biraz demokratlık olan varsa gelirle ve bu sendikaya üye olurlar herkesi bizimle birlikte mücadeleye çağırıyoruz.”

AKP EMEKÇİLERE SALDIRARAK İÇİNDEKİ FETÖ’CÜLERİ KAMUFLE EDİYOR

CHP Milletvekili Veli Ağbaba ise FETÖ ile mücadele adı altında Türkiye’de muhalefete yönelik baskı ve sindirme operasyonlarının sürdüğünü söyledi. AKP’nin her yede FETÖ’cü ararken kendi içinde hiç bakmadığını ifade eden Veli Ağbaba konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Aslında dün akşamki operasyonlarının amacından birisi kendi içindeki bir tartışmayı gizlemek yıllardan beri benim tanıdığım herkesin mesleki konuda kefir olacak öğretmenler ihraç ediliyor bu Ak Parti’nin kendi içindeki abilerini ablalarını gizleme operasyonudur. Dur ben buradan AK Parti’ye çağrı yapıyorum Kimin abi abla olduğunu ortaya çıkarın. Malatya’da Abi Abla yok mu her kurumda var. Siyasette yok mu AK Parti iktidarı AK Parti operasyon yapmaz Sen sol Sosyalist insanların TC ile ilgili olmadığını biliyorsun bunların terörle de ilgisi olmadığını biliyorsun bu operasyonların diğer bir amacı örgütlü dinamik bir yapıya yok etmek eğitim-sen yok etmektir ama bunu başaramayacaklar.”

Etiketler: » » » »
Share
7936 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ