• Gazete Manşetleri

logo

reklam
12 Haziran 2018

HDP’DEN BİRÇOK MAHALLEYE ZİYARET

Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya Milletvekili adaylarından Malatya’da birçok mahalleye ziyaretler gerçekleştirildi.
Ziyaretler kapsamında Şabik, Akçatoprak ,Taşolar, Doğantepe, Polatuşağı, Şendere, Kürecik, Balaban mah, Darende Somuncu baba, Günpınar, Yeniköy Mahallarine ziyaret gerçekleştirildi. Ziyaretlere Malatya Milletvekili adaylarının yanı sıra İl ve ilçe örgütü yöneticileri ile partililer katıldı.
“ AYRIM YAPMAYAN RENGARENK BİR PARTİYİZ”
Malatya Milletvekili adaylarından Yusuf Bozkuş, HDP’de ayrım olmadığını ifade ederek şunları söyledi; “HDP’nin kağıt üzerinde bir sorunu yok aslında. Demokratik bir seçim olsa belki de ana muhalefet partisi biz olacağız. Herkesi kucaklayan, kapsayan tekçiliğe karşı rengârenk bir partidir. Alevi’ye, Sünni’ye, Ezidi’ye Kürt’e, Türk’e ayrım yapmayan bir partidir. Ancak Kürtlerin ve Alevilerin bu ülkede sorunları büyüktür. Kürt sonun çözülmeden bu ülkeye demokrasi gelmez. Alevilerinde bu ülkelerin sorunları büyüktür. Cumhuriyet ilan edildikten sonra, adına ‘laik Cumhuriyet’ dedikleri fakat Alevileri dışlayan bir sistem kuruldu. Görüyorsunuz, Diyanettin bütçesini ama Aleviler e hiçbir hak tanınmıyor. HDP’ye oy veren bölgelerde sandıkları taşıdılar. 144 bin, 280 bin diyenler var ama bize göre 500 bin oydur bu. HDP yarışa eksi 500 bin oy ile başlıyor. Mehmet arkadaşımızı bizler vekil olarak göndermek isteriz elbette. Ancak bizim derdimiz vekillik değil, ülke yanıyor. Selahattin Demirtaş’ın ‘idam edilmesi için’ vatandaştan yetki istiyorlar. Selahattin Demirtaş ne yapmış bu ülkede? Sizler bizlere destek olunki bu AKP, MHP ittifakını sandıklara gömelim. HDP Barajı aşmalıdır, HDP Barajı aşarsa yıkılıyorlar. Aşamadığımız zaman 80 milletvekili AKP’ye gidiyor. Olay CHP, HDP olayı değildir olay çocuklarımızın geleceğidir”
“AMAÇ ALEVİLERİ VE KÜRTLERİ BÖLMEK PARÇAKAMAK”
Malatya Milletvekili birinci sıra adayı Mehmet Tunceli ise; “Aleviler, Kürtler potansiyel bir suçlu olarak görülüyor. Sistem aslında, Alevilerin ve Kürtlerin ittifak etmesinden korkuyor. Sistem her zaman bizleri bölüp parçalamak için uğraşıyor. Ülkede, basın diye bir şey yoktur. Basın bizi hiçbir yerde göstermiyor, çalışmalarımızdan bahsetmiyor, projelerimiz anlatmıyor. Bugün belediye Başkanlarımız, Milletvekillerimiz ve Cumhurbaşkanı adayımız cezaevinde. Kendi Cumhurbaşkanları sürekli alanlarda toplantılar yapıyor. Bu iktidara gereken desti vermek için HDP’ye destek vermeniz gerekmekte. Bizlerin Demokrasiden, İnsan Haklarından, Barıştan başka bir çözüm yolumuz yoktur” dedi.

 

Share
638 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ