• Gazete Manşetleri

logo

reklam
19 Şubat 2018

HDP VE DBP YÖNETİCİLERİ İLE ÜYELERİ 13 KİŞİ TUTUKLANDI

13 Şubat’ta yapılan eş zamanlı baskın sonucu gözaltına gözaltına alınan ve aralarında HDP ve DBP Malatya il yöneticilerinin de bulunduğu 13 Yurttaşa tutuklama kararı çıktı.
13 Şubat günü TEM şube polisleri tarafından Malatya HDP ve DBP il binalarına baskın düzenlenmiş ve yapılan eş zamanlı operasyon ile toplamda 12 kişi gözaltına alınmıştı. Bir kişide aynı soruşturma kapsamında Balıkesir’de göz altına alınmış toplam gözaltı sayısı 13’e yükselmişti.
Gözaltına alınan 13 kişi bugün Malatya Adliyesine getirildi. Gözaltına alınan Yurttaşlardan, Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya İl Eşbaşkanı Aydın Üstün, HDP İl Eşbaşkanı Perihan Yücekaya ve DBP İl Eşbaşkanı Mahmut Bilgiç, HDP Battalgazi eski İl Eşbaşkanı Abuzer Adıyaman, partililer Halise Kızıl, Sibel Yaylagül ve Bülent Karataş, Ali Doğan, Kamil Şahin, Hasan Kaya.Polat akköse ve İHD Yöneticisi Hasan Şahin, ve Balıkesir’de gözaltına alınarak Malatya’ya getirilen Turap Günay, örgüt üyeliği, örgüt propagandası yapmak ve sosyal medya üzerinden paylaşımda bulunda bulunması gerekçesi ile tutuklandılar. Tutuklanan şahıslar, Malatya Cezaevine sevk edildiler.
13 kişi çıkartıldıkları mahkemece tutuklanarak Malatya E tipi ceza evine gönderildi.

 

Share
4907 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ