• Gazete Manşetleri

logo

reklam

HDP, Aralıksız Eylem Kararı Aldı

gultan-kisanak-ve-firat-anli-gozaltina-alindiDiyarbakır Belediyesi Eşbaşkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın “terör soruşturması” kapsamında Diyarbakır Emniyet Müdürlüğüne bağlı polislerce gözaltına alınmasının arıdan örgütlenmeden sorumlu eş genel başkan yardımcısı Nadir Yıldırım imzası ile yayınladığı bir çağrı ile tüm duyarlı demokratik kamuoyunu her gün saat 11:00’dan itibaren alanlara çıkmaya çağırdı.

Gültan Kışanak ve Furat Anlı’nın gözaltına alınmasının ardından tüm HDP’li tüm milletvekilleri ve eş genel başkanların Diyarbakır’a gideceği vurgulanan çağrı metni şöyle;

“Amed’de Büyükşehir Belediyesi Eş Başkanları Gültan Kışanak ve Fırat Anlı’nın gözaltına alınması üzerine bütün Eş Genel Başkanlarımız ve bütün milletvekillerimiz Amed’e geçecektir.
İrademizi doğrudan hedef alan ve devam edeceği anlaşılan bu saldırılar karşısında her yerde Saat:11.00’de sokağa en kararlı şekilde çıkılacaktır. İstisnasız bütün il ve ilçeler kararlı şekilde sokağa çıkacaktır.

Bu eylemimiz kesintisiz şekilde devam edecek ve her gün aynı saatte tekrarlanacak, gün boyunca sokağa çıkmak için ısrarcı olunacak, saldırılara karşı alternatif yollar oluşturulacaktır. Duyurular sadece basın üzerinden değil gece boyunca ev ev dolaşılarak yapılmalı. Ertesi gün tekrar aynı çalışma sürdürülecektir.

İkinci bir bildirime kadar bütün örgütlerimiz ve çalışanlarımız aynı şekilde kararlıca bu çalışmayı sürdüreceklerdir. Çalışma aksamadan büyük bir moralle yürütülmelidir.

Zulme karşı direniş haktır, meşrudur.
Direneceğiz ve kazanacağız.”

Etiketler: » » » »
Share
952 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ