• Gazete Manşetleri

logo

reklam

HDP AKÇADAĞ 2. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI


Halkların Demokratik Partisi (HDP)Akçadağ 2. Olağan kurulu yapıldı, yapılan kurul sonrasında Eş Başkanlıklara İnsaf Aktaş ile Sezgin Yaylagül, seçildi.
HDP açadağ İl örgütü binasında yapılan kongreye, HDP Malatya İl yönetimi, ilçe yönetimleri, DBP il örgütü yöneticilerinin yanı hdp parti meclisi üyesi aydın erdoğan ve sıra birçok sivil toplum kuruluşu katıldı.
Geçekleştirilen kongrede kısa bir değerlendirmelerde bulunan HDP parti meclisi üyesi Aydın erdoğan; “Zor bir süreçten geçiyoruz, Eş başkanımız, Milletvekillerimiz, belediye başkanlarımız içerde tutsaklar. Onlar bu tutsaklıklarına rağmen direnişlerinden, siyasetlerinden asla ödün vermiyorlar, mücadeleyi büyüterek direniyorlar. Bizler onların bu mücadelesine selam gönderiyor ve mücadelelerinde, onları asla yalnız bırakmadığımız ifade ediyoruz. Hep söylüyorum ve her zamanda söyleyeceğim, Ülkeye gerçek siyaseti HDP getirecek, çünkü HDP halkların, Çünkü HDP, haksızlıklara uğrayanların, Çünkü HDP, kadınların, anaların, emekçilerin, kısacası tüm toplumun partisidir.” Şeklinde konuştu. Yapılan konuşmanın ardından, Eş Başkanlıklara İnsaf Aktaş ile Sezgin Yaylagül, seçilirken, yönetimdeki diğer isimler, Haydar Köroğlu, Zeytun Töre, Mustafa Canpolat, Erhan Karakuş, Çetin Sevinç, Hayri İnan, Veysel Bozkuş, olarak belirlendi.

Etiketler: »
Share
1164 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ