• Gazete Manşetleri

logo

reklam

HDP 2. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI.

Malatya halkların demokratik partisi HDP 2. Olağan kongresini melek oğlu düğün salonunda gerçekleştirdi.

Parti meclisi üyesi Milletvekili Meral Danış Beştaş ın da katıldığı kongrede divan başkanlığını da HDP milletvekili adayı Av Aydın Erdoğan yapmıştır.

Malatya da bulunan birçok demokratik kitle örgütleri ve sol siyasetteki siyasi parti başkan ve yöneticiler ininde katıldığı kongreye tek liste halinde gidilmiş ve Eş başkanlıklara Aydın Üstün ve Perihan Yücekaya seçilmişlerdir.

Kongrede divanın oluşması ile birlikte saygı duruşundan sonra ilk olarak Divan başkanı Aydın Erdoğan ilk olarak açılış konuşmasını yaparak “ HDP nin 2. Olağan kongresine hoş geldiniz. Malatya da demokrasi ve insan hakları özgürlük mücadelesine devam ediyoruz devam edeceğiz. HDP olarak dimdik ayaktayız her ne kadar eş başkanlarımız 84 tane belediye başkanlarımız ve binlerce taraftarlarımız yöneticilerimiz tutsak edilmiş olsalar da biz yolumuza hiç eğilmeden bükülmeden tek başımıza dahi kalsak devam ediyoruz edeceğiz. HDP bölücü değil birleştirici bütünleştiricidir. Bölücü olanları dün Hatun Tuğluk anamızın cenazesi sırasında hep beraber gördük. Cenazelerimizde bile alevi kürt ermeni ayrımı yaptılar böldüler bölmeye devam ediyorlar.

Faşizm böyle bir şey. Faşizmin her türlüsüne sonuna kadar direneceğiz ve neticede yeneceğiz “ dedi

Aydın Erdoğan dan sonra söz verilen HDP Parti meclis üyesi ve Adana milletvekili Meral Danış Beşdaş ta aynı şekilde Türkiye de ki faşizmin değerlendirmesini yaparken “ Bu gün bizi yönettiğini sanalar yüzlerce korumalarla geziyorlar neden ? Çünkü Bizden korkuyorlar. Biz halkımızla birlikte beraberiz korkmuyoruz korkmayacağız. Biz Yozgat ta da Edirne de de İzmir de de alevi Sünni, Kürt Türk Çerkez, pomat, arap demeden tüm halkları birleştirmek bütünleştirmekten yanayız. Nitekim Milletvekillerimiz arasında İslamcı demokratlarda var Ermeni Arkadaşlarımızda var her halktan var yani biz Türkiye’nin mozaiğiyiz. Birleşmeden hep beraber dostça yaşamaktan yanayız bölücüler onlar. Nitekim daha dün Hatun Ana nın cenazesinde işte bölücü kandan beslenen güruh sloganlar atarak hakaretler içeren sözlerinden sonra gömülmüş cenazemizi tekrar çıkararak Tunceli de defnettik. Şunu iyi bilelim ki bu faşizm ve uygulayıcılarının ömrü çok fazla değil mutlaka demokrasi kazanacak ve herkes hak ettiği şekilde eşit yurttaş olarak özgürlükler ve barış içerisinde yönetilecek” dedi

Daha sonra gündem maddelerine geçildi ve seçimlerde Aydın Üstün başkanlığa getirilirken Perihan kadın eş başkan olarak seçildi.

Yönetim kurulu;

Ahmet Adı güzel

Zeynep Doğan

Yusuf Altaş

Sevgi Çınar

Abdulvahap Ekin

Sami Özcan

Ali Korkmaz

Mustafa Aksu

Etiketler:
Share
1013 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ