• Gazete Manşetleri

logo

reklam
10 Haziran 2018

GÖÇMEN’DEN AĞBABA’YA AĞIR ELEŞTİRİ!

 Çağdaş Gazeteciler Derneği (ÇGD) Malatya Şube Başkanı İbrahim Göçmen, CHP Genel Başkan Yardımcısı ve Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın, ‘birleşelim’ sözünü eleştirerek, ‘Birleşme konusundaki sözlerinin bana çok garip ve acayip geldiğini söylemek istiyorum’ ifadelerinde bulundu.
İHD Malatya Şubesi Olağan Genel kuruluna Katılan ve burada bir konuşma gerçekleştiren CHP Malatya Milletvekili Adayı Veli Ağbaba’nın sözlerine ÇGD Malatya Şube Başkanı İbrahim Göçmen, Ağbaba’nın konuşmasını sert bir dille eleştirdi.
Göçmen yaptığı değerlendirmede; “Malatya’da bulunan İHD’nin kuruluş aşamasında olan birisi olarak sizlere hitap ediyorum. Ben ve arkadaşlarımız 1989 yılında derneği Malatya’da il defa kurduk. O günden bu güne derneğin iki defa yöneticiliğini ve üyeliğini yapmaktan gurur duymaktayım. Bugünkü kongreye gelene kadar ki süreçte, son 10 seneye kadar baktığımız zaman Servet Arkadaşımızın çok zor mücadeleler arasında bugünlere getirdiğini biliyorum. Gönül Öztürkoğlu’nun da son iki yıldır ciddi mücadele verdiğini biliyoruz. Hem de OHAL’in olduğu bir süreçte. Veli Ağbaba, ‘şunu yaptım, bunu yaptım, öyle yaptım, böyle yaptım’ diyor. Benim izlediğim kadarıyla hepsi yalan, Yâda az gerçek. Bakıyoruz mecliste dokunulmazlıkları kim kaldırdı. Bugüne kadar mecliste demokrasi, barış, kardeşlik, özgürlük adına verilen mücadele kim tarafından ret edildi? CHP’nin bazı üyeleri tarafından ret edildi. CHP çok mu kötü siyaset yapıyor derseniz. Hayır mutlaka iyi siyasetçiler, tabanda özellikle iyi siyaset yapan insanlar var. Bunu Kullanarak konuşması benim biraz garibime gitti. Şimdi, ‘birleşelim İHD’siyle şusuyla, busuyla birleşelim’ diyor. Doğru birleşelim ama neyde birleşelim. Müşterekimiz barış olmalı, Barışta birleşebilecek misin? Demokraside, insan haklarında birleşip koşulsuz hareket edebilecek miyiz? CHP’nin bazı üyeleri ve Veli Ağbaba’ya söylüyorum. Bunları yapacak mısınız hayır. Kürt sorununu tartışabilecek misiniz, konuşabilecek miyiz hayır. O zaman sizinle ne zaman ve nerede birleşeceğiz. CHP’ye 40 yıl hizmet etmiş bir insan olarak bunları söylüyorum. Birleşme konusundaki sözlerinin bana çok garip ve acayip geldiğini söylemek istiyorum” dedi.

 

Share
543 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ