• Gazete Manşetleri

logo

reklam
10 Mayıs 2015

Fotoğraflarla 12 Eylül

12 Eylül askeri faşist darbesinin mimarı 7. cumhurbaşkanı kenan Evren’İn ölümünün ardından hafızalar tekrar o karanlık günlere geri döndü.

Previous Image
Next Image

info heading

info content


Share
4713 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ

#

Fotoğraflarla 12 Eylül” için 2 Yorum

 1. Kazım : diyor ki:

  Bir resim veya fotoğraf değişik insanlarda değişik düşüncelere sevkeder.

  Bu resimler utanç fotoğraflarıdır.
  Yanlış anlamayın;ordu veya polis için demiyorum..

  Resimlerde yerlere yatırılmış,duvarlara dizilmiş ya da cezaevi avlusunda uygun yürüken avazları çıktığı kadar bağrırarak askeri,turani veya osmani marş söyleyenler açısından duyarlığım had sahfaya çıkıyor..!!

  O resimlerdekinin hepsi çok değil bir veya birkaç gün öncesine kadar acaip kahraman devrimcilerdi..devrim ve halk için yapmayacakları şey yoktu.Devrim yoluna canlarını bile feda edebilirlerdi:Birçoğu,binlercesi onbinlercesi sadece onurlarını feda ettiler.
  Resimlere her baktığımda sadece ve sadece onursuzları korkakları alçakları hainleri ve halk düşmanlarını görüyorum.Ufacık bir meydan açılsa gene devrimciyim demekten yüzü kızarmayacak pislikleri görüyorum.İki sopa daha az yiyeyim diye salya sümük arkadaşlarını bir-bir satanları görüyorum.Bu resimdekilerin %99’u bu türden kişiliklerdir.
  Ben bu kişilikleri her alanda ve her yerde gördüm,tanıdım. Bütün hayatım nerdeyse bunları,bunların yetiştiren sosyokültürel ortamı

  • Kazım : diyor ki:

   Pardon oldukça uzun bir yazı yazdım ve ani bir kalvye hareketiyle kazayla sadece yukarıdaki bölüm birden yüklendi.Bir daha yazmayı göze alamıyorum.Bu arada ne kadar gereksiz bir iş yapıyor olduğumu da düşündüm.Boşver meydan hala onlarındır..!!

   Sadece son cümleyi tamamlayayım yeter:

   ”Ben bu kişilikleri her alanda ve her yerde gördüm,tanıdım. Bütün hayatım nerdeyse bunları,bunların yetiştiren sosyokültürel ortamı incelemeye adadım sayılabilir.”