• Gazete Manşetleri

logo

reklam
04 Kasım 2017

EMEP 8. OLAĞAN KONGRESİNİ YAPTI

Emek Partisi (EMEP) Malatya il başkanlığı 8. Olağan kongresini gerçekleştirdi. Yapılan kongre sonrasında, Mevcut başkan Kemal Gültekin, güven tazeleyerek, yeniden il başkanlığına seçildi.

Bir düğün salonunda gerçekleştirilen kongreye, EMEP merkez yönetim kurulu üyesi, Umut Yeğin, bazı siyasi parti temsilcilerinin yanı sıra, bazı sivil toplum örgütlerinin temsilcileri ve EMEP, üyeleri katıldı.

EMEP İl Başkanı Kemal Gültekin, yaptığı konuşmada, demokrasiden uzaklaşan bir ülke olunduğunun altını çizerek şu açıklamalara yer verdi; “KHK’lar ve çıkartılan OHAL ile birlikte, Türkiye git gide demokrasiden uzaklaşmıştır. 110 bine aşkın kamu emekçisi sorgusuz sualsiz ihraç edilmiştir. Hak alma mücadelesi yürüten, metal işçilerinin hak aramasına yasak koyan bir iktidar, demokrasi kelimesini ağzına alabilir mi? 2017 verilerine göre 1800 TL açlık, 4800 TL yoksulluk sınırı varken, asgari ücretlilerin 1400 devam ettiren hükümetin, eşitsizlikten, adaletten bahsetmesi ne kadar doğru?”

EMEP merkez yönetim kurulu üyesi, Umut Yeğin ise, sömürü ve baskının arttığı bir dünyda yaşamaktayız diyerek şu açıklamalarda bulundu; “8. Kongremizi hem dünyada hem bölgede, hem Türkiye’de olağanüstü gelişmelerin yaşandığı bir dönemde topluyoruz. Partimiz gibi örgütlerin, kurumların kongreleri, aynı zamanda bir önceki kongreden bugüne hem dünyada hem Türkiye’de yaşananları, hem de kendi faaliyetimizin, kendi mücadelemizin  muhasebesini yaptığımız dönemlerdir. Bunları değerlendirdiğimiz, bütün yaşantılarımızdan dersler çıkarttığımız ve önümüzdeki günlere dair yeni görevler, yeni hedef ve kararlar belirlediğimiz böyle bir orta irade ile çıktığımız süreçlerdir.  8. Kongremiz de de dünyanın daha yaşanılır bir dünya olmadığını görüyoruz. Ezilenlerin, sömürünün, baskının arttığı, işçi sınıfı ve halklarının dünyanın neredeyse her yerinde geleceğe dair güvenin , hayallerinin, umutlarının daha da azaldığı, her tarafımızda bölgesel savaşlarının arttığı günlerden geçiyoruz”

Yapılan konuşmalarının ardından faaliyet ve mali raporlar okunup onaylandı ve yapılan seçim ile Kemal Gültekin, yeniden başkanlığa seçildi. EMEP Malatya yönetim kurulu şöyle oluştu;  Mustafa Kemal Gültekin, Nejdet Bali, Orhan Canpolat, Arife Şahin, Ali Gürel, Vahap Bozkuş, Hasan Bali.oldu.

Share
759 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ