• Gazete Manşetleri

logo

reklam

Emek Partisi Eğitim Sen’i Ziyaret Etti

emek-partisi-egitim-sen-ziyareti29 Ekim’de Resmi Gazetede yayımlanarak yürürlüğe giren kanun Hükmünde Kararname ve Kamuda çalışan bir çok personelin ihraç edilmesine yönelik tepkiler sürüyor.

Eğitim Sen üyesi olan ve kamu personelliğinden ihraç edilen emekçilere destek olmak amacı ile Eğitim Sen Malatya Şubesine ziyaretler devam ediyor. Bu ziyaretler Kapsamında EMEP Malatya İl Örgütü tarafından ihraç edilen emekçilere destek geldi. EMEP Malatya İl Başkanı Kemal Gültekin Parti yöneticileri ile birlikte Eğitim Sen’i ziyaret etti. Kemal Gültekin, desteklerini sonuna kadar sürdüreceklerini ifade ederek ve şunları söyledi:

“Emek Partisi olarak, kamu emekçisi arkadaşlarımızın bütün kesimlerinin yanında olduğumuzu, onlarla beraber omuz omuza mücadele ettiğimizi ve bundan sonra da mücadelemizi daha fazla güçlendirerek katkı sunacağımız ifade etmek istiyorum.”

Vermiş oldukları desteklerden dolayı parti yönetimine teşekkürlerini ileten Eğitim Sen Malatya Şube Başkanı Tarık Kaya ise şunları kaydetti:

“Gerçekten mücadele birlik mücadelesi, ortak mücadele cephesini örmek gerekiyor. Sınıf mücadele ciddi anlamda büyük bir saldırı ile karşı karşıya, medya saldırılardan büyük ölçüde nasibini alıyor. Malatyalı kamu emekçilerine çağrımızdır, sendikamıza, konfederasyonumuza saldırılar gerçekleşiyor, arkadaşlarımız meslekten uzaklaştırılıyor, meslekten atılıyor, ama şunu iyi biliyoruz ki herkes ortak bir şekilde sendikamız çatısı altında örgütlenmeyi büyütürse biz bu faşizmle mücadele etmede başarılı sonuçlar alırız.”

Etiketler: » » »
Share
3868 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ