• Gazete Manşetleri

logo

reklam
05 Eylül 2018

“DEMOKRASİ GÜÇLERİ BİR ARAYA GELMELİ”

HDP Şanlıurfa Milletvekili Nurettin Maçin’den Malatya’ya ziyaret gerçekleştirildi. Maçin; “Demokrasi güçlerinin birlik içerisinde hareket etmelerini” istedi.
HDP Şanlıurfa Milletvekili Nurettin Maçin, Malatya’da gerçekleştirdikleri bazı ziyaretlerin ardından HDP Malatya il örgütüne de ziyarette bulundu. Maçin’i, Parti yönetimi ve partililer karşıladı.
Ziyaretten duyduğu mutluluğu dile getiren HDP Malatya İl Eş Başkanı Perihan Yücekaya; “Milletvekilimiz partimizi ziyarete geldi. Öncesinde bir taziye ve bazı ziyaretler gerçekleştirdi. Burada Yurttaşlarımızla sohbet edecek ve onları tanıma imkanı bulacak. Bu arada teşkilat olarak ileriki zamanlarda bir kongreye gideceğiz ve yeni yönetimi belirleyeceğiz. Bunun içinde çalışmalarımız devam etmekte” dedi.
Demokrasi güçlerinin bir araya gelmesinin önemine vurgu yapan HDP Şanlıurfa Milletvekili Nurettin Maçin ise; “Malatya’daki il ve ilçe teşkilatlarımızı gezdik. Kurumlar arasında faaliyetlerimizi sürdüreceğiz. Sadece Urfa Milletvekili değiliz. Ziyaretlerimizi birçok ilde gerçekleştirdik. Gittiğimiz yerlerde parti yönetimi, Yurttaşlar, sendikalar olsun bütün her yere ziyaretlerimizi gerçekleştiriyoruz. Malatya İl teşkilatımız bana ve diğer vekil arkadaşlarımıza ne zaman ve hangi program için ararlarsa biz programlarında olmaya hazırız. Hepinizin bildiği gibi çok zor bir süreçten geçiyoruz. Tek adam yönetiminde yürütülen bir süreç içerisindeyiz. Bu anlamda önceki dönemlerden farklı bir vekillik sürecimiz olacaktır. Şuna inanmaktayım, HDP ve HDP Milletvekilleri halka bir adım giderlerse, halkımız kendilerine iki adım gelir. Son zamanda özellikle bu 24 Haziran ve sonrası süreçte kendini gösterdi. Gerçekten de HDP’nin söylediği gibi seçim öncesi bu Ekonomik kaosun yaşanacağı söylemleri bir anlamda kanıtlanmış oldu. Seçimden bu tarafa bu Cumhur ittifakının bir savaş ittifakı, insan, demokrasi, insan hakları karşıtı bir ittifak olduğu, bunlardan oluşacak bir hükümetinde böyle bir hükümet olacağını söylemiştik. Bu ittifak devam ediyor. Yerel seçimlerde de ittifak devam edecek ve kayıtsız şartsız destek sürecektir. Bu Cumhur ittifakı, Türkiye’de insan hakları, yargının bağımsızlığı, düşünce özgürlüğünü tamamen ortadan kaldırma noktasında kararlı bir tutum sergilediklerini de görmekteyiz. Bu anlamda ezilen tüm kesimlerin bu savaş konseptine karşı örgütlü ve birleşik mücadele vermemiz lazım. Onun için önümüzdeki süreçte Türkiye’de bulunan tüm demokrasi güçleri ile en geniş demokrasi cephesini kurmak ve alanda birlikte çalışmamız gerekir”

 

Share
1727 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ