• Gazete Manşetleri

logo

reklam
14 Ekim 2018

BARIŞI SAVUNMAYA DEVAM EDECEĞİZ

Pir Sultan Abdal Kültür Derneği Ören şubesi, 10 Ekim Ankara gar katliamında yaşamını yitiren Malatyalı gençlerin aileleri ile Ören Cemevinde kahvaltıda bir araya geldi.
Kahvaltılı sohpete, EMEP il başkanı ve yöneticileri, Akçadağ ilçe örgütü, CHP Akçadağ ilçe başkanı ve belediye meclis üyeleri, HDP İl eş başkanı ve yöneticileri, Akçadağ ilçe başkanı ve yöneticileri, BTS, SES, Eğitim Sen,BES Dersim şube yöneticileri, 10 Ekim’de yaralı kurtulan Hasan Akdemir, Sakine Kırteke, Ören mahalle muhtarının yanı sıra Ören halkı da katılım sağladı.
Kahvaltılı sohbette bir konuşma yapan PSAKD Ören şube başkanı Mazlum Köse, bizler acımızı yüreğimize gömsekte barışı savunmaya devam edeceğiz dedi. Köse konuşmasının devamında,” ülkede barışı tesis etmek için gittikleri Ankara’da yaşamını yitiren barış güvercinlerimizin aramızdan ayrılmalarının üzerinde tam üç yıl geçti. Bu güne kadar geçen koca üç yıl içerisinde katliamın gerçek failleri maalesef ki hala yakalanıp yargı önünde hak ettikleri cezayı almamışlardır. Uydurma ve göstermelik mahkeme ve yargılamalar sonucunda bazı insanları katliamın faili diye yine göstermelik cezalara çarptırdılar. Bizler biliyoruz ki, bu patlamaların gerisinde daha büyük ve barış düşmanı güçler var. İşte asıl suçlu olan bu güçler açığa çıkarılıp yargı önünde hak ettikleri cezaları çekmedikleri sürece ne içimizdeki kor ateş sönecek, ne de bizler bu davanın takibinde vaz geçeceğiz. Mağdur aileler bu üç yıl boyunca bir taraftan acılarını yüreklerine gömerken bir taraftan da dava takibi için il il dolaştılar. Ben şubem adına öz eleştirimi veriyorum ki, bizler bu süreçte ailelerin yanlarında yer almadık, onlarla yeterince dayanışma içerisinde olamadık, bu nedenle ailelerimize bir özür borcumuz var ve ben özür diliyorum. Bizler demokrasi savunucuları, barış savunucuları olarak birlik ve dayanışma içerisinde olmalıyız, bu birlikteliği inşa edebilirsek ülkeye barışı da, demokrasiyi de getireceğimize inancım tamdır. Bizler bu güne olduğu kadar bundan sonra da inadına barışı, inadına halkların kardeşliğini ve inadına demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz” diyen Mazlum Köse, “gençlerimizin bu günlere taşıdığı o onurlu barış bayrağını yarınlara taşımak ve gelecek kuşaklara emanet etmek bizlerin boynumuzun borcudur” diyerek konuşmasını sonlandırdı Bizler bu güne kadar olduğu gibi bundan sonra da inadına barışı, inadına halkların kardeşliğini ve inadına demokrasiyi savunmaya devam edeceğiz” diyen Mazlum Köse, “gençlerimizin bu günlere taşıdıkları o onurlu barış bayrağını yarınlara taşımak ve gelecek kuşaklara teslim etmek bizlerin boynumuzun borcudur” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Kahvaltı aileler ve katılımcıların sohbetlerinde sonra sona erdi.

Share
1744 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ