• Gazete Manşetleri

logo

reklam

Barış Şehitleri Mezarları Başında Anıldı

baris-sehitleri-mezar-anmasi-malatyaKESK, DİSK, TTB ve TMMOB tarafından 10 Ekim 2015’de Ankara’da düzenlenen barış mitingine yönelik IŞİD terör örgütü tarafından düzenlenen bombalı saldırıda hayatlarını kaybeden Ankara Şehitleri Malatya’da mezarları başında anıldı.

KESK bileşenleri, HDP, ESP DBP, EMEP, CHP, Pir Sultan Abdal Kültür Derneği’nin katıldığı mezar anmalarında bir konuşma yapan KESK dönem sözcüsü Hasan Akdemir, Onur Tan ve Umut Tan’ın mezarları başında “Bu ülkenin geleceği ile ilgili olan kaygılarımız nedeniyle 10 Ekimde Ankara’daydık. Bizler o saldırıdan yaralı olarak kurtulduk ancak bir çok canımızı toprağa verdik” dedi.

Hasan Akdemir, barışa olan özlemlerini ve akan kanın durması için verdikleri mücadeleden söz ederek konuşmasını şöyle sürdürdü;

“Acıları ne kadar paylaşsak ta biz biliyoruz gerçekten de genç insanları torağa verdikten sonra anıları ne kadar da paylaşsak yeterli olmuyor. Ama onlara bir sözümüz var, bu ülkeye barışı getireceğiz. Bu ülkede akan kanları ve gözyaşlarını durduracağız. Bu yüzden bugün buradayız. Onlara verdiğimiz sözlerimizi tutacağız. Bu ülkede anaların ağlamasının önüne geçeceğiz, barışı savunmaya devam edeceğiz. Ve onları hiçbir zaman unutmayacağımızı tekrar söylüyoruz.”

KESK Dönem sözcüsü BTS Malatya Şube Başkanı Hasan Akdemir’in konuşmasının ardından şehir mezarlığına geçilerek Ankara’da hayatını kaybeden diğer barış şehitlerinin mezarları ziyaret edildi.

Etiketler: » » » » » »
Share
4054 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ