• Gazete Manşetleri

logo

reklam
09 Nisan 2018

“ALDIKLARI OYLA VERDİKLERİ HİZMET ARASINDA UÇURUM VAR”

 

CHP MALATYA İL BAŞKANI ENVER KİRAZ 

AKP’nin 16 yıldır her seçimde Malatya’dan büyük oy oranı almasına rağmen, Malatya’ya kalıcı olarak bir şey kazandırılmadığını iddia eden Kiraz; “Yerel anlamda ise Malatya’nın sorunları içinden çıkılması zor bir duruma geldi . Dedi

AKP’ üst kadrolarının tuzu kuru Onlara göre kendi yaşadıkları hayatı herkes yaşıyor sanıyorlar halkla aynı şartlarda yaşamadıklarından sorunlara çözüm üretme dertleri olmuyor . Malatya da şöyle baktığımızda aldıkları oy ile verdikleri hizmet arasında uçurum var. Şöyle bir baktığımızda İsmet İnönü’nün adıyla özleştirilen bir Üniversitemiz mevcut. Turgut Özal döneminde yapılan ve dünyaya nam salmış hizmet eden Turgut Özal Tıp Merkezi var. Şu kurumu AKP kazandırdı diyebileceğimiz bir hizmetleri yok kaldırım ve altyapı hizmetinden başka.
AKP’nin en çok oy aldığı Malatya’ya ne kazandırdığı ne yaptığı merak konusu. Trafik içinden çıkılmaz bir hal aldı. Su sorunu yok idi suya yaz aylarında hasretiz. Gümrük Bakanı Malatyalı ancak kayısı itibar kaybediyor. Bir devlet politikası yok, yeşil Malatya Beton Malatya oldu. Nereye elimizi atsak elimizde kalıyor. Battalgazi hastanesiz kaldı. Çevre illere bakıldığında birçok devlet hastanesi varken, Malatya’da bir tek devlet hastanesi yok. Hastanenin adı değiştirilerek hizmette çağ atlatamazsınız. Şehir planlaması düzgün yapılamadığından kabuğunu kıramadı. Malatya, bilinçli veya bilinçsiz bir şekilde bir alana sıkıştırılıyoruz. Kendi içine hapsolmuş büyük bir köy durumundayız” dedi.

“EKONOMİK KRİZ VAR”
Euro ve Dolar’da ki yaşanan artışları değerlendiren Kiraz, ‘gizlenmeye çalışılsa da ülkede ekonomik kriz var’ dedi Kiraz değerlendirmesinde; “Yarın seçim varmış gibi seçimlere hazırlanıyoruz. Çalmadık kapı bırakmadan herkesin elini sıkacağız. Vatandaşlara, ülke sorunlarını ve çözümlerini anlatmak için teşkilat olarak canı gönülden çalışıyoruz. İşimiz çok zor çünkü Ülkenin ve şehrimizin içinde bulunduğu durumu göz önünde bulundurduğumuzda büyük sorumluluk var üzerimizde. Herkesin elini taşın altına koyması gerekiyor. Ekonomik anlamda büyük sıkıntılar yaşanmakta. Asgari Ücretin yoksulluk sınırının dahi altında olması vatandaşımızın durumunu gözler önüne açıkça seriyor. Euro, Dolar ve benzini göz önünde bulundurduğumuzda büyük artışlar söz konusu. Eskiden bu tarz yükselişlerde insanlar seslerini yükseltirlerdi. Ancak şuan bir baskı kuruluyor algı operasyonları ile insanlar başka yönlere çekiliyor. Ama bunlar ne kadar üzeri kapanmaya çalışırsa çalışsın bir ekonomik kriz vardır. Üretimin tamamen yasaklandığı bir yapıya doğru ilerliyoruz” ifadelerinde bulundu.

“TEK ADAYLA DEMOKRASİ OLAMAZ”
Ak Partinin kongre süreçlerini değerlendiren Kiraz, ‘Tek adayla demokrasiden bahsedilemez’ diyerek; “Kendi içimizde demokrasiyi ne kadar yerleştirebilirsek, ne kadar özümsersek ülkede de o kadar demokrasi vaadinde bulunabiliriz düşüncesindeyiz. Başka partilerle kendimizi karşılaştırdığımızda, partimizin kongrelerine bir bakın 2-3 aday bir birleri ile yarışıyor tam bir demokrasi şöleni havasında. Ama diğer partilere baktığınızda, kendi içlerinde ki anti demokratik uygulamaları görüyoruz. Kongrelerinde iki aday yarışamıyor. İki aday çıksa bile kongreler iptal ediliyor. Fakat ne hikmetse bu partiler sonra çıkıyor, ‘kongrelerimiz demokrasi havasında geçiyor’ diyorlar. Peki soruyorum, bunun neresinde demokrasi var?

Share
417 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ