• Gazete Manşetleri

logo

reklam

Ağbaba’ya Dokunulmazlık Protestosu

veli-agbaba-dokunulmazlik protestosuİnsan Hakları Derneği (İHD)Malatya Kongresinde, Büro Emekçileri Sendikası Malatya İl temsilciliğini yapan Remzi Aydın, Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Malatya Milletvekili Veli Ağbaba’nın, Mecliste Dokunulmazlıkların kaldırılmasına yönelik evet oyu kullandığı gerekçesi ile Ağbaba’yı, protesto ederek dışarı çıktı. Aydın’a bazı İHD üyeleri de destek vererek salonu terk etti.

Malatya Öğretmenevi’nde gerçekleştirilen İnsan Hakları Derneği kongresinde söz alarak kürsüye çıkan CHP Malatya Milletvekili Veli Ağbaba konuşmasını sürdürdüğü sırada Büro Emekçileri Sendikası Malatya temsilcisi Remzi Aydın tarafından protesto edildi. CHP’nin dokunulmazlık oylamasında “evet” yönünde oy kullandığını ve bu sebepten dolayı HDP milletvekillerinin meclis dışına itilmesinin bir adımı olan oylamada CHP’nin takındığı tavrı protesto ettiğini belirtti. Veli Ağbaba’yı protesto eden Remzi Aydın, salonu terkederken dinleyicilerden bir kişi ile de tartışma yaşadı.

Remzi Aydın’ın salonu terketmesinin ardından konuşmasına devam eden Veli Ağbaba, kendisine yöneltilen demokratik protestolara saygı duyduğunu belirterek şöyle konuştu;

“Benim saygıyla karşılamadığım bir şey burada bir düşüncenin açıklanmasının dinlenmemesidir. İnsan haklarına aykırıdır bu durum. Tabi burada insan hakları hiçkimsenin tekelinde değil. Siyasi görüşü ne olursa olsun, beni sevmeyebilir, karşı da gelebilir ancak hiç kimse benim insan hakları konusunda ki çalışmalarımı görmezden gelemez.”

Etiketler: » » » »
Share
5761 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ