• Gazete Manşetleri

logo

reklam
06 Mart 2018

8,MART ETKİNLİĞİ ÇERÇEVESİNDE FİLM GÖSTERİMİ

Arkadaşlar 8 mart etkinlik kapsamında bir film gösterimi yapılacak . Biz malatya Demokratik Kadın Platformu’nun bütün bileşenleri Türkiye’de aile ve sosyal politikalar bakanlığı’ndan taleplerimizi bir mektup vasıtası ile iletmiş olduk. Bütün dünyada yükselen kadın emeğinin ve kadın gücünün en büyük temsilcisi olan kadın işçileri sev ve saygıyla selamlıyoruz.

Özellikle son zamanlarda kadına yönelik şiddet çocuk istirmarı ve tacizi maalesef çok hat safhaya çıkmakta.Bunda hem devletin suça ve suçluya yönelik caydırıcı olmayan kanunları hemde başta din adamları kisveti adı altında insanların yaptığı açıklamalar maalesef ki toplum üzerinde olumsuz bir etkiye sahip.Biz kadına yönelik şiddetin çocuk istismarının ve çocuk tacizlerinin en büyük takipçisi olacağız.Bu konuda devletin acilen caydırıcı kanunları hayata geçirmesi ve kadın emeğini ön plana alacak yasal düzenlemeleri acilen meclisten geçirmesi gerekiyor.

Kadın ve aile Aile ve Sosyal Politiklar Bakanlığı’nın yeniden Kadın Bakanlığı’na dönüşmesi ve bu konuda toplumun bütün bileşenlerinin sivil toplum örgütlerinden bütün örgütlenmelerine kadar onlardan alınacak görüşlerin hayata geçirilmesi gerekiliyor.8 mart etkinliği çerçevesinde sendikamızda filim gösterimi yaptık .

 

 

Share
570 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ