• Gazete Manşetleri

logo

reklam
04 Mayıs 2018

HAKİME BİLE İSYAN ETTİ

Malatya-Malatyada yaşayan ve 15 yıldır eşinden şiddet gördüğü için boşanmak isteyen 2 çocuk annesi Sevkan O. nun ön inceleme duruşması Malatya 1. Aile mahkemesinde dün görüldü.

Duruşmaya Sevkan ‘ ın ailesi, avukatı ve malatya kadın platformu üyesi kadınlar ve

Eşine şiddet uyguladığı iddia edilen  Özkan O. ve yakınları katıldı.

Sevkan O. Ekim 2017 tarihinde boşanmak için mahkemeye başvurmuş
daha sonra kendisinin ve ailesinin ölümle tehtit edildiğini can güvenliğinin olmadığını söylerek kadınlara çağrı yapmıştı. Olayın basında yer almasıyla kadın örgütleri ve siyasi partiler Sevkan’ ı ziyaret ederek destek açıklamalarında bulunmuşlardı.
Malatya adliyesinde dün görülen ilk duruşmada olay tespiti yapılarak davacıların talepleri dinledi.
MAHKEME SALONUNDA BİLE PSİKOLOJİK ŞİDDET UYGULAMAYA DEVAM ETTİ
 
Daha önce boşanmak istemeyen ve boşanma davasından dolayı eşine şiddet uyguladığı iddia edilen Özkan O. da boşanmak istediğini ifade etti.Ancak çocukların vekaletinin  annelerine verilmesine karşı çıktı. Kendisinin eşinin yakınları tarafından yakıldığını iddia etti. Çocukların annesi Sevkan O. ‘nun şizofrenik olduğunu psikolojisinin bozuk olduğunu iddia etti .
HAKİME BİLE İSYAN ETTİ
Özkan O. boşanmak istediği eşini sürekli suçlamaya çalıştı . Bunun üzerine Hakime Nazan YILMAZ, Özkan O.’ya  tepki gösterdi.Kendisinin hasta olduğunu elindeki kağıtlarla sürekli yanına geldiğini hiçbir iş yapmadan nasıl çocuklarına bakabileceğini sordu.
Özkan O’ nun taşkınlığa devam etmesi ve Hakime’nin üzerine yürümesi üzerine duruşma salonundan atıldığı öğrenildi.
 Özkan O ‘nun eşinin kimliğini kullanarak tanıdık doktorlar aracılığıyla ilaç aldığı iddia edilmişti. Konuyla ilgili Sevkan O ‘nun avukatları usulsüz ilaç veren ve rapor düzenleyen hastane personelinin tespit edilmesi ve cezalandırılması için bir hafta önce suç duyurusunda bulunduğu öğrenildi.
Özkan O. nun taşkınlıkları nedeniyle gergin geçen duruşmada bir sonraki duruşmada tanıkların dinlenmesi kararı alındı. Duruşma 3 ekim 2018 tarihine ertelendi.
Boşanma davalarında ön inceleme duruşmaları usulen gerçekleştirilen duruşmlar olup olay tespiti ve taleplerin dinlendiği ve asıl duruşma için bir ön hazırlık duruşmalarıdır.

Etiketler: » »
Share
608 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ