• Gazete Manşetleri

logo

reklam
13 Haziran 2018

“24 HAZİRAN’DA YURTTAŞIN TOKADI HAZIR”

24 Haziran’da gerçekleştirilecek olan Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ve 27. Dönem Milletvekilliği seçimleri için HDP Malatya il örgütünden seçim çalışmasına yönelik tempo iyice yükseldi. Yapılan ziyaretlerde, ‘24 Haziran’da Yurttaşların iktidar partisine tokadı hazır’ açıklamalara yer verildi.
Halkların Demokratik Partisi (HDP) Malatya Milletvekili adayları ve il yönetimi tarafından, Dedeköy, Cumhuriyet Örnek Köy, Kurucuova, Erkenek ,Sürgü  suçatı ve Doğanşehir merkezinde bulunan esnaflar ile mahalle sakinlerine ziyaret gerçekleştirildi.
Malatya’da çıtayı iyice yükselten HDP’liler Malatya sokaklarını, ilçelerini karış karış gezmeye devam ediyor. Her gittiği yere HDP’nin seçim bildiri kağıtlarını bırakan partililere vatandaşlar ilgi gösteriyor ve HDP’nin ülke için neler yapacakları konusunda ki açıklamaları can kulağı ile dinliyor.
Ziyaretlerde Konuşan HDP Malatya Milletvekili Birinci Sıra adayı Mehmet Tuncel; “Mahalle, mahalle geziyoruz. Esnaf arkadaşlarımızı ziyaret ediyoruz ve sorunlarını dinliyoruz. Bizde onlara diyoruz ki, gelin HDP çatısında bir arada olalım, sorunlara çözüm bulalım. Bizler sizlerden biriyiz. Birimiz esnaf, birimiz çiftçi, birimiz işçi, birimiz emekçi. Biz sizin halinizden anlamazsak kim anlayacak. Gemicikleri olanlar mı sizin sorunlarınızı anlayacak. İktidar kanadı şimdi tirtir titriyor HDP’den. Onlarda farkında bir sel gibi geldiğimizin, ama korkunun ecele faydası yok. 24 Haziran akşamı sandıkları patlatacağız ve AKP’yi tarihe gömeceğiz”
Bir Diğer Malatya Milletvekili adayı Yusuf Bozkuş ise; “Sandıklarımız çalıyorlar. Yenileceklerinin, kaybedeceklerinin farkındalar. İktidarı kaybetmeme adına ellerinden gelen ne varsa yapmaya çalışıyorlar. Ama boşuna uğraşmayın. Sizin iktidarlığınızın sonu geldi. Ördüğünüz duvarlar bir bir üzerinize yıkılıyor. Artık kayış koptu, bu ülkeye yeni bir kayış gerekli. Oda bütün renkleri, değerleri, inançları içerisinde barındıran HDP’de var. Ülkeye bir şeyler yaptık diye ortalıklarda atıp tutuyorlar. Biz biliyoruz sizin ne yaptığınızı, ama zaten siz yapmıyorsunuz ki, veriyorsunuz yabancı şirketlere, ‘al buranın ihalesi sende buraya bir köprü yap’ diyorsunuz. Onlarda köprüyü yapıyor yalnız bir şartla ‘üzerinden geçme garantisi isterim, yoksa hazinenden bu paranı alırım’ diyor. Üzerinden geçsen de geçmesen de parasını kim ödüyor benim yurttaşım. Artık vatandaş sizi çözdü. Bir şey yapıyormuş gibi görünüp yapmadığınızın farkında. Ülkeyi borç batağına sürüklediğinizin farkında. 24 Haziran’da Yurttaşlarımızın tokadı hazır. Size öyle bir tokat atacak ki, yerinizden kalkamayacaksınız.

 

Share
422 Kez Görüntülendi.
#

SENDE YORUM YAZ